27.5. 2019 - Pondělí

Dojeli jsme v pořádku, ubytovali jsme se a vybalujeme. Cestou jsme se stavili v Častolovicích, kde jsme se podívali na zvířátka v mini Zoo.
K večeři jsme měli vynikající roládu s rýží a omáčkou. Po večeři ti akčněší z nás vyrazili na kopec proti chatě, zbytek odpočívá při hraní her.


Prohlédnout obrázek v plné velikosti
Posíláme pozdravy ze zámku
Prohlédnout obrázek v plné velikosti

Páv

 

28.5. - úterý

Dnes jsme po snídani využili počasí a vyrazili jsme na Bukovou horu. V nohách máme 6 kilometrů a v břiše za odměnu fazolovou polévku a maso na paprice s knedlíkem. Odpoledne nas čeká trocha učení, film a deskové hry.

29.5. - středa

Dnes jsme vyrazili na celodenní výlet na zříceninu hradu Potštejn a na zámek Potštejn. Cestou jsme míjeli dům, ve kterém Prokop Diviš sestrojil bleskosvod.
Na zámku jsme navštívili tajemné zámecké sklepení Bubákov, kde se báli malí a bavili velcí. Poté jsme absolvovali hranou prohlídku zámku, kde jsme se setkali s kněžnou a knížetem Chamaré, dozvěděli jsme se něco oživotě na zámku a dokonce jsme si i zatancovali dobový tanec.

Zřícenina hradu Potštejn
Zřícenina hradu Potštejn

Zámek Potštejn
Zámek Potštejn
Zámek Potštejn
Zámek Potštejn

Zámek Potštejn
Zámek Potštejn


Dům Prokopa Diviše
Dům Prokopa Diviše a bleskosvod

 

30.5. - čtvrtek

Dopoledne jsme se po výborné bramborové polévce vydali autobusem na Suchý vrch, odkud jsme došli na tvrz Bouda. Tam jsme se dozvěděli spoustu informací nejen o tvrzi samotné, ale i o historii. Po výkladu v rozsáhlých podzemních prostorách tvrze jsme se vydali na 12 km dlouhou cestu zpět na chatu.

 

31.5. - pátek

Po úklidu a balení jsme připraveni na cestu domů!

Plánovaný příjezd je mezi 13:30 a 14:00 ke škole.